Feature#1

Rozměry, výkon a přesnost s osvědčenou technikou HAMMER

K3 winner s výbavou comfort je formátovací pilou s vysoce ceněnou technikou HAMMER, jedinečným komfortem obsluhy a dokonalým řešením všech důležitých detailů.

Výbava comfort za zvýhodněnou cenu obsahuje například formátovací stůl s řeznou délkou 2000 mm a profesionálně řešený výložník.

Pro vaše individuální řešení je vám samozřejmě k dispozici velké množství zvláštního vybavení.

… a proč se mám nyní rozhodnout pro Hammer

 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • Jistota správného rozhodnutí na mnoho let
 • Moderní technologie
 • Masivní stoly z šedé litiny a pracovní jednotky
 • Kvalitní, originální a do detailu propracovaná řešení už v standardní výbavě
 • Dokonalé zpracování díky nejpřísnější kontrole kvality
 • Vysoký komfort obsluhy
 • Klasický design
 • Kvalita a přesnost z Rakouska
 • Kompaktní funkčnost
 • Zkoušený dle CE
 • Na vyžádání v mobilním provedení
 • Minimální náročnost na prostor
 • Velmi rychlé přestavení

Máte ještě nějaké otázky? Vyplňte kontaktní formulář, ozveme se vám co nejdříve.

Silný motor – nejúčinnější přenos síly

Přenos síly na hřídel kotoučové pily nebo vřeteno frézky zajišťuje velkoryse dimenzovaná dosedací plocha klínového řemenu v tvaru "V". Díky tomuto řešení je styková plocha mezi hnacím řemenem a řemenicí větší, což redukuje prokluzování a zajišťuje optimální, téměř bezztrátový přenos síly motoru na hřídel kotoučové pily a vřeteno frézky.

Jednotka kotoučové pily Hammer: stabilní, kompaktní a přesná

Jednotka kotoučové pily Hammer udivuje klidným chodem, přesností a mimořádným komfortem obsluhy. Výška řezu 103 mm vychází vstříc požadavkům nejnáročnějších uživatelů. Kotouč o průměru až 315 mm lze úplně spustit pod stůl kotoučové pily. Kotouč je snadno přístupný a výměna kotouče je doslova hračka pro děti.

Pilový kotouč náklopný v rozsahu 90°–45°

Plynulé naklápění v rozmezí 90 a 45° garantuje přesný pokosový řez. V pozici 90° a 45° zajistí krajní dorazy přesné polohování, velkoryse dimenzovaná stupnice usnadňuje přesné nastavení a odečítání příslušných hodnot.

Čepování, vyřezávání širokých a úzkých drážek pomocí kotoučové pily

Každá okružní i formátovací pila Hammer může být již ve výrobě připravena pro použití speciálních stavitelných drážkovacích nástrojů. Přestavitelný drážkovací nástroj je namontován na hřídeli kotoučové pily a umožňuje drážkování a čepování v šířce, kterou lze plynule nastavit od 8 do 19,5 mm.

Předřezávací jednotka pro povlakované materiály

Předřezávací jednotka pro čisté řezy v laminovaných materiálech. Pomocí sad kroužků lze přesně nastavit šířku řezu dvoudílného předřezávacího kotouče na použitý hlavní kotouč. Pohon předřezávacího kotouče je mechanický proti směru hlavního kotouče.

Hliníkový formátovací posuvný stůl, srdce každé formátovací pily

Hliníkový formátovací posuvný stůl spoluurčuje přesnost už od prvního řezu. Garantovaná stabilita a přesnost značky Hammer: silně žebrovaný, frézovaný a eloxovaný hliníkový mnohokomorový profil zaručuje společně s kvalitním vodícím systémem lehký chod bez vůle.

Výložníkový stůl pro těžké obrobky

Při opracování rozměrných a těžkých obrobků poskytuje výložníkový stůl větší dosedací plochu a přesnost. Ve spojení s hliníkovým zkracovacím pravítkem 900 nebo 1300 a prodloužením zkracovacího dorazu se model Hammer s výložníkovým stolem stane plnohodnotnou, velkou formátovací pilou.

Západkový čep

Pomocí západkového čepu lze pravítko nastavit na úhel nejen v krocích po 5°, ale i v poloze 22,5°.

Pokosové pravítko pro přesný řez pod úhlem

Pokosové pravítko, které lze plynule nastavit v rozsahu od +45° do -45°, umožňuje přesné řezy pod úhlem a pokosové řezy. Stupnice integrovaná v hliníkovém formátovacím posuvném stole usnadňuje přesné nastavení. Krajní doraz pro přesnou pozici 90° garantuje absolutní přesnost při opakovaném nastavení. Délková stupnice na hliníkovém zkracovacím pravítku o délce 900 mm je nakloněná na stranu obsluhy a umožňuje tak pohodlné odečítání přesné nastavené hodnoty. Ve spojení s optickým odečítáním integrovaným v čelistech délkového dorazu je zaručeno velmi přesné nastavení a tím i naprosto přesný výsledek obrábění.

Paralelní doraz na stole kotoučové pily

Řeznou šířku na stole kotoučové pily lze plynule nastavit od 0 do 800 mm (0-1250 mm). Stupnice zabudovaná do dorazové lišty zajišťuje přesné nastavení hliníkového paralelního dorazu v požadované pozici. Hliníkové dorazové pravítko lze plynule polohovat ve směru řezu, což Vám umožní dosáhnout při opracování dlouhých obrobků lepšího přísunu a zajistí maximální přesnost obrábění. U pokosových řezů s naklopeným pilovým kotoučem lze hliníkové dorazové pravítko přesunout z horní polohy do "úzké" polohy. Tím dosáhnete úzké dorazové hrany, která umožňuje paralelní řezy velmi úzkých obrobků. Jemné nastavení Hammer, které se dodává jako volitelná výbava, umožňuje dosáhnout ještě jemnější nastavení hliníkového paralelního dorazu s přesností na desetinu milimetru.

Podle potřeby: Úprava velikosti stolu podle rozměrů obrobku

Obrábění dlouhých a těžkých obrobků bez pomocníka není na strojích Hammer žádný problém! Systém prodloužení stolu Hammer se už nesčetněkrát osvědčil na celém světě – s minimálním počtem úkonů a bez nářadí lze prodloužení stolu namontovat na kterýkoli model Hammer. Opěrná plocha se díky tomu zvětší na každé straně pracovního stolu o 400 nebo 800 mm. Při využití všech možností se tak délka délka stolu zvětší o 1600 mm!

Prostorově nenáročné stroje pro každou dílnu

Obráběcí stroje řady Hammer dokážou zázraky, pokud jde o úsporu místa. Díky účelnému designu si stroje Hammer najdou místo i v té nejmenší dílně. Každý model Hammer lze navíc v případě potřeby vybavit pojezdovým zařízením a tím získat ještě více volného místa.

Jistota správného rozhodnutí na mnoho let

Stabilita, funkčnost a spolehlivost z Rakouska – dřevoobráběcí stroje Hammer jsou špičkové produkty firmy Felder Program Hammer je od roku 1997 synonymem vysoce kvalitních a přitom cenově dostupných dřevoobráběcích strojů pro řemeslnou výrobu a malé průmyslové podniky. Modely koncipované speciálně pro tuto skupinu zákazníků se dnes vyrábějí ve variantách výbavy basic, winner a perform a nabízejí za příznivou cenu řešení, která splňují nejrůznější požadavky. Mnohaletá zkušenost s konstrukcí strojů, rakouská řemeslná zručnost, přísné standardy kvality a osvědčená systémová řešení Felder jsou ingredience, z nichž se skládají vynikající dřevoobráběcí stroje, které jsou zárukou vysoké výkonnosti a spokojenosti na mnoho let. Pod značkou Hammer najde každý – od nadšených amatérů až po průmyslové provozy – spolehlivé stroje pro dokonalé obrábění dřeva.

Výbava & Technické údaje

Elektrovýbava
001 3x 400 V S
002 3x 230 V Volba výbavy bez cenového navýšení
003 1x 230 V, Výkon motoru 4,0 PS (3,0 kW) S6/40% Na přání
004 50 Hz S
005 60 Hz Na přání
007 Výkon motoru 4,0 PS (3,0 kW) S6/40% S
008 Výkon motoru 5,5 PS (4,0 kW) S6/40% Na přání
 
Pilová jednotka
Pilová jednotka Ø 250–315 mm, otáčky pilového kotouče 4800 ot/min S
Naklopení pilového kotouče 90°–45°, řezná výška max. 103 mm S
Stůl pro pilu a frézku v mm 950 x 385 mm
76 Plynule stavitelná řezná šířka 0–800 mm
78 Řezná šířka 800 mm v celém profilu stolu Na přání
77 Plynule stavitelná řezná šířka 1250 mm Na přání
82 Příprava pro stavitelné drážkovací nástroje do 19,5 mm šířky Na přání
84 Paralelní pravítko winner s vedením po kruhovém profilu S
85 Jemné nastavení paralelního pravítka winner/basic Na přání
86 Profesionální paralelní pravítko s upevňovacím segmentem z šedé litiny, Řezná šířka 800 mm Na přání
88 Jemné nastavení paralelního pravítka profi Na přání
74 Závislá předřezová jednotka Ø 80 mm Na přání
 
Formátovací stůl
132 Formátovací stůl 2000 mm, délka formátovacího stolu 2050 mm* S
 
Výložníky a pravítka
160 Výložník 1100 S
163 Úhlová šablona výložníku (#160/161) S
164 Pokosové pravítko 900 mm pro stoly Na přání
165 Prodloužení pokosového pravítka o 750 mm (#164) Na přání
168 Pravítko výložníku 1300 mm místo pokosového pravítka 900 mm (#160) S
 
Hmotnost
Hmotnost v kg (při průměrné výbavě) 280/350 kg
 
Důležité příslušenství
210 Pojezdové zařízení bez oje Na přání
211 Oj Na přání
212 Odklopné uchycení pro podavač Na přání
221 úprava pro zámořskou dopravu Na přání
 

Video

K tomuto výrobku není bohužel momentálně žádné video online. Navštivte nás na youtube a shlédněte širokou nabídku praktických videí o našem výrobním programu.

Katalogy zdarma

Zde můžete listovat v katalogu online, stáhnout si jej jako pdf nebo si vyžádat jeho zaslání zdarma.

Katalog