Feature#1

Pro profesionály s vysokými nároky

Pořízením B3 winner ve výbavě comfort získáte okružní pilu s frézkou prvotřídní kvality.

Rychlé a pohodlné přestavění, přesné ­nastavení jednotek, bohatá výbava comfort, náklopná ­frézovací jednotka a přesné řezy díky posuvnému stolu Hammer:

tak definujeme výkon pro náročné uživatele.

… a proč se mám nyní rozhodnout pro Hammer

 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • Jistota správného rozhodnutí na mnoho let
 • Moderní technologie
 • Masivní stoly z šedé litiny a pracovní jednotky
 • Kvalitní, originální a do detailu propracovaná řešení už v standardní výbavě
 • Dokonalé zpracování díky nejpřísnější kontrole kvality
 • Vysoký komfort obsluhy
 • Klasický design
 • Kvalita a přesnost z Rakouska
 • Kompaktní funkčnost
 • Zkoušený dle CE
 • Na vyžádání v mobilním provedení
 • Minimální náročnost na prostor
 • Velmi rychlé přestavení

Máte ještě nějaké otázky? Vyplňte kontaktní formulář, ozveme se vám co nejdříve.

Jednotka kotoučové pily Hammer: stabilní, kompaktní a přesná

Jednotka kotoučové pily Hammer udivuje klidným chodem, přesností a mimořádným komfortem obsluhy. Výška řezu 103 mm vychází vstříc požadavkům nejnáročnějších uživatelů. Kotouč o průměru až 315 mm lze úplně spustit pod stůl kotoučové pily. Kotouč je snadno přístupný a výměna kotouče je doslova hračka pro děti.

Pilový kotouč náklopný v rozsahu 90°–45°

Plynulé naklápění v rozmezí 90 a 45° garantuje přesný pokosový řez. V pozici 90° a 45° zajistí krajní dorazy přesné polohování, velkoryse dimenzovaná stupnice usnadňuje přesné nastavení a odečítání příslušných hodnot.

Čepování, vyřezávání širokých a úzkých drážek pomocí kotoučové pily

Každá okružní i formátovací pila Hammer může být již ve výrobě připravena pro použití speciálních stavitelných drážkovacích nástrojů. Přestavitelný drážkovací nástroj je namontován na hřídeli kotoučové pily a umožňuje drážkování a čepování v šířce, kterou lze plynule nastavit od 8 do 19,5 mm.

Předřezávací jednotka pro povlakované materiály

Předřezávací jednotka pro čisté řezy v laminovaných materiálech. Pomocí sad kroužků lze přesně nastavit šířku řezu dvoudílného předřezávacího kotouče na použitý hlavní kotouč. Pohon předřezávacího kotouče je mechanický proti směru hlavního kotouče.

Hliníkový formátovací posuvný stůl, srdce každé formátovací pily

Hliníkový formátovací posuvný stůl spoluurčuje přesnost už od prvního řezu. Garantovaná stabilita a přesnost značky Hammer: silně žebrovaný, frézovaný a eloxovaný hliníkový mnohokomorový profil zaručuje společně s kvalitním vodícím systémem lehký chod bez vůle.

Stůl kotoučové pily a frézky Hammer z masivní strojní litiny

Masivní frézovací stůl z šedé litiny se silnými žebry je odolný proti zkrutu, pracuje bez vibrací a tím zajišťuje dokonalou přesnost při frézování i řezání. Otvor ve frézovacím stole má průměr 180 mm, což umožňuje použití nástrojů o velkém průměru "pod stolem".

Výložníkový stůl pro těžké obrobky

Při opracování rozměrných a těžkých obrobků poskytuje výložníkový stůl větší dosedací plochu a přesnost. Ve spojení s hliníkovým zkracovacím pravítkem 900 nebo 1300 a prodloužením zkracovacího dorazu se model Hammer s výložníkovým stolem stane plnohodnotnou, velkou formátovací pilou.

Západkový čep

Pomocí západkového čepu lze pravítko nastavit na úhel nejen v krocích po 5°, ale i v poloze 22,5°.

Pokosové pravítko pro přesný řez pod úhlem

Pokosové pravítko, které lze plynule nastavit v rozsahu od +45° do -45°, umožňuje přesné řezy pod úhlem a pokosové řezy. Stupnice integrovaná v hliníkovém formátovacím posuvném stole usnadňuje přesné nastavení. Krajní doraz pro přesnou pozici 90° garantuje absolutní přesnost při opakovaném nastavení. Délková stupnice na hliníkovém zkracovacím pravítku o délce 900 mm je nakloněná na stranu obsluhy a umožňuje tak pohodlné odečítání přesné nastavené hodnoty. Ve spojení s optickým odečítáním integrovaným v čelistech délkového dorazu je zaručeno velmi přesné nastavení a tím i naprosto přesný výsledek obrábění.

Paralelní doraz na stole kotoučové pily

Řeznou šířku na stole kotoučové pily lze plynule nastavit od 0 do 800 mm (0-1250 mm). Stupnice zabudovaná do dorazové lišty zajišťuje přesné nastavení hliníkového paralelního dorazu v požadované pozici. Hliníkové dorazové pravítko lze plynule polohovat ve směru řezu, což Vám umožní dosáhnout při opracování dlouhých obrobků lepšího přísunu a zajistí maximální přesnost obrábění. U pokosových řezů s naklopeným pilovým kotoučem lze hliníkové dorazové pravítko přesunout z horní polohy do "úzké" polohy. Tím dosáhnete úzké dorazové hrany, která umožňuje paralelní řezy velmi úzkých obrobků. Jemné nastavení Hammer, které se dodává jako volitelná výbava, umožňuje dosáhnout ještě jemnější nastavení hliníkového paralelního dorazu s přesností na desetinu milimetru.

Frézovací jednotka Hammer – stabilita a klidný chod

Velká přesnost při standardním frézování nebo při použití těžkých frézovacích nástrojů – frézovací jednotka Hammer garantuje extrémně klidný chod a tím i dokonalou přesnost. Vřeteno frézky má průměr 30 mm. Ergonomicky uspořádané ovládací prvky a pohodlná výměna nástrojů přesvědčí při každodenní práci a jakékoli aplikaci. Čtyři vhodně odstupňované, volitelné rychlosti (3000/6000/8000 a 10.000 ot./min) perfektně pokrývají optimální rychlost řezu frézovacích nástrojů o různém průměru. Důležitý detail, který je v programu Hammer standardem: levý a pravý chod vřetena frézky Vám dává jistotu při frézování.

Silný motor – nejúčinnější přenos síly

Přenos síly na hřídel kotoučové pily nebo vřeteno frézky zajišťuje velkoryse dimenzovaná dosedací plocha klínového řemenu v tvaru "V". Díky tomuto řešení je styková plocha mezi hnacím řemenem a řemenicí větší, což redukuje prokluzování a zajišťuje optimální, téměř bezztrátový přenos síly motoru na hřídel kotoučové pily a vřeteno frézky.

Frézovací jednotka

Standard: frézovací hřídel Ø 30 mm pro ­standardní nástroje. Výkonné frézovací vřeteno umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků s každým materiálem a nezávisle na úhlu obrábění.

Správné naklopení frézovacího hřídele Felder směrem dozadu ­ poskytuje komfortní obsluhu:

 • bezpečná práce
 • možnost opracování neomezeně velkého obrobku
 • možnost umístění podavače přímo nad místo styku materiálu s nástrojem
 • precizní opracování
 • vynikající odvod odfrézovaného materiálu

 • MF vřeteno frézky

  Frézovací hřídele o nestejném průměru vyměníte během několika okamžiků, aniž byste museli měnit aktuální nastavení.

  Frézovací doraz: jednoduchá manipulace, velká jistota a přesnost

  Frézovací doraz je dimenzován pro frézovací nástroje o průměru do 220 mm. Dvě eloxované hliníkové dorazové lišty lze pohodlně nastavit na příslušný průměr frézovacího nástroje. Rozsah nastavení velikosti třísky při frézování lze předvolit prostřednictvím lišty frézovacího dorazu v rozmezí -5 mm až +25 mm. Průměr odsávací příruby pro odsávání třísek na frézovacím dorazu činí 120 mm. Volitelně lze hliníkové lišty vybavit bezpečnostními pravítky, která vytvářejí souvislou dorazovou plochu a poskytují větší bezpečnost při všech frézovacích operacích.

  Systém opakované aretace

  Výbava Professional: Frézovací pravítko „220“ pro nástroj o průměru max. 220 mm, Systém opakované aretace pro pravítko „220“

  Bezpečnostní pravítko

  Bezpečnostní lišty pro průběžné vedení obrobku podél frézovacího pravítka (příslušenství na přání).

  Podle potřeby: Úprava velikosti stolu podle rozměrů obrobku

  Obrábění dlouhých a těžkých obrobků bez pomocníka není na strojích Hammer žádný problém! Systém prodloužení stolu Hammer se už nesčetněkrát osvědčil na celém světě – s minimálním počtem úkonů a bez nářadí lze prodloužení stolu namontovat na kterýkoli model Hammer. Opěrná plocha se díky tomu zvětší na každé straně pracovního stolu o 400 nebo 800 mm. Při využití všech možností se tak délka délka stolu zvětší o 1600 mm!

  Prostorově nenáročné stroje pro každou dílnu

  Obráběcí stroje řady Hammer dokážou zázraky, pokud jde o úsporu místa. Díky účelnému designu si stroje Hammer najdou místo i v té nejmenší dílně. Každý model Hammer lze navíc v případě potřeby vybavit pojezdovým zařízením a tím získat ještě více volného místa.

  Jistota správného rozhodnutí na mnoho let

  Stabilita, funkčnost a spolehlivost z Rakouska – dřevoobráběcí stroje Hammer jsou špičkové produkty firmy Felder Program Hammer je od roku 1997 synonymem vysoce kvalitních a přitom cenově dostupných dřevoobráběcích strojů pro řemeslnou výrobu a malé průmyslové podniky. Modely koncipované speciálně pro tuto skupinu zákazníků se dnes vyrábějí ve variantách výbavy basic, winner a perform a nabízejí za příznivou cenu řešení, která splňují nejrůznější požadavky. Mnohaletá zkušenost s konstrukcí strojů, rakouská řemeslná zručnost, přísné standardy kvality a osvědčená systémová řešení Felder jsou ingredience, z nichž se skládají vynikající dřevoobráběcí stroje, které jsou zárukou vysoké výkonnosti a spokojenosti na mnoho let. Pod značkou Hammer najde každý – od nadšených amatérů až po průmyslové provozy – spolehlivé stroje pro dokonalé obrábění dřeva.

  Výbava & Technické údaje

  Elektrovýbava
  001 3x 400 V S
  003 1x 230 V, Výkon motoru 4,0 PS (3,0 kW) S6/40% Na přání
  004 50 Hz S
  005 60 Hz Na přání
  007 Výkon motoru 4,0 PS (3,0 kW) S6/40% S
  008 Výkon motoru 5,5 PS (4,0 kW) S6/40% Na přání
  11 Pravý a levý chod frézky S
   
  Pilová jednotka
  Pilová jednotka Ø 250–315 mm, otáčky pilového kotouče 4800 ot/min S
  Naklopení pilového kotouče 90°–45°, řezná výška max. 103 mm S
  Stůl pro pilu a frézku v mm 950 x 385 mm
  76 Plynule stavitelná řezná šířka 0–800 mm
  78 Řezná šířka 800 mm v celém profilu stolu Na přání
  77 Plynule stavitelná řezná šířka 1250 mm Na přání
  82 Příprava pro stavitelné drážkovací nástroje do 19,5 mm šířky Na přání
  84 Paralelní pravítko winner s vedením po kruhovém profilu S
  85 Jemné nastavení paralelního pravítka winner/basic Na přání
  86 Profesionální paralelní pravítko s upevňovacím segmentem z šedé litiny, Řezná šířka 800 mm Na přání
  88 Jemné nastavení paralelního pravítka profi Na přání
  74 Závislá předřezová jednotka Ø 80 mm Na přání
   
  Frézovací jednotka a pravítko
  Frézovací jednotka náklopná 90°–45°, stupnice pro odečet S
  Otáčky – 3000/6000/8000/10.000 ot/min S
  100 Frézovací hřídel průměr 30 mm, činná výška nad rovinou stolu 100 mm S
  101 MF spindle system - frézovací hřídel Ø 30 mm, činná výška nad rovinou stolu 100 mm Na přání
  105 MF spindle system - frézovací hřídel Ø 50 mm, činná výška nad rovinou stolu 100 mm Na přání
  102 MF spindle system - frézovací hřídel Ø 32 mm, činná výška nad rovinou stolu 100 mm Na přání
  103 MF spindle system - frézovací hřídel Ø 35 mm, činná výška nad rovinou stolu 100 mm Na přání
  104 MF spindle system - frézovací hřídel Ø 1¼", činná výška nad rovinou stolu 100 mm Na přání
  108 MF spindle system - Frézovací hřídel s kleštinovým upínačem Na přání
  Frézovací pravítko 220 pro nástroj o průměru max. 220 mm S
  Max. zapustitelný průměr nástroje při 90° 180 mm
  113 Systém opakované aretace pravítka s vodícími plochami 450 mm Na přání
   
  Formátovací stůl
  132 Formátovací stůl 2000 mm, délka formátovacího stolu 2050 mm* S
   
  Výložníky a pravítka
  160 Výložník 1100 S
  163 Úhlová šablona výložníku (#160/161) S
  164 Pokosové pravítko 900 mm pro stoly Na přání
  165 Prodloužení pokosového pravítka o 750 mm (#164) Na přání
  168 Pravítko výložníku 1300 mm místo pokosového pravítka 900 mm (#160) S
   
  Hmotnost
  Hmotnost v kg (při průměrné výbavě) 330/400 kg
   
  Důležité příslušenství
  210 Pojezdové zařízení bez oje Na přání
  211 Oj Na přání
  212 Odklopné uchycení pro podavač Na přání
  221 úprava pro zámořskou dopravu Na přání
  223 Tepelně ošetřená paleta dle předpisů IPPC Volba výbavy bez cenového navýšení
   

  Video

  Formátovací pila se spodní frézkou s výbavou comfort

  Katalogy zdarma

  Zde můžete listovat v katalogu online, stáhnout si jej jako pdf nebo si vyžádat jeho zaslání zdarma.

  Katalog